تبلیغات
سلام بر آزادی - مطالب اسفند 1394
سلام بر آزادی
عدالت و مهرورزی
اعتقاد به معاد، سرچشمه همه آزادی‌های واقعی است. او را از اسارت و بندگی هوای نفس می‌رهاند و راه را برای آراستگی به اخلاق جاودانه و آزادی معنوی فراهم می‌كند (اسحاقی، 1384،‌ ص 135).

fb.com/alireza.SheykhBabaei

سوگواری برای عروسی ...

یکشنبه 23 اسفند 1394

نویسنده: علیرضا شیخ‌بابایی | طبقه بندی:عمومی، چند رسانه ای، 

الان که تاریخ آخرین یادداشت سیاسی ام را در این وبلاگ چک میکردم دیدم این پست بر می گردد به قریب 5ماه پیش ! خیلی زیاد نیست ! تقریبا ً منطقی هم به نظر می رسد در دوران رکود ، در دورانی که انتظار داشتیم گزارش عملکرد 100 روزه ببینیم ولی غیاب این گزارشات به سال کشیده ، عملکرد یک وبلاگ سیاسی به این میزان هم خیلی بد نیست و یا حتی خیلی هم عالی است ! در ایامی که مردم پشت درهای دادگاه های غیر علنی نگاه داشته می شوند و بعد به یکباره با حکم اعدام روبرویشان میکنند این میزان فعالیت فوق العادست ! گفتیم دادگاه های غیر علنی ، پیش خود گفتم از دادگاه های علنی چه خبرهایی برای ما می آورند که غیر علنی اش چه باشد !

البته تنها چیزی که در این ایام بر می آید اُرد های ناشتای یک دو جین بیزینسمن است که می گویند مردم و فیلان اما تماماً به فکر منافعشانند .

داستان از جایی جذابتر خواهد شد که این برنامه ریزی ابعادی جهانی پیدا میکند و نشان میدهد این معاملات تنها دو طرف ندارد ، یا بهتر است بگوییم یک طرف پرداخت کننده دارد و طرفهای گوناگون و طیف های متفاوتی گیرنده یا بعبارت بهتر چپاولگر داریم .

در این ایام که ما اخباری از اتفاقات خوب می شنویم و فقط خبر است و اثری از خودش نیست باید پیگیر واقعیات از جایی غیر از بلند گوهای اجاره ای باشیم .

در ایامی که گذشت رییس دولت فخیمه امید بهمراه اعوان بیزینسمَنَش برای برقراری ارتباطات بین المللی و ترمیم روابط ایران با دنیا ! تریپ اروپایی خود را با سفر به ایتالیا و در ادامه فرانسه دنبال کرد.
در این سفر که طرفهای جمهوری اسلامی بعنوان پرداخت کننده وارد معامله شدند متئو رنزی رئیس جمهوری ایتالیا را بسیار خوشنود ساختند و وی اظهار داشت که حالا حالا ها با ایران کار داریم به نقل از رویترز گفتنی است تنها یک قلم از معامله صورت گرفته با این تنها یک طرف اروپایی چیزی بالغ بر 17بیلیون یورو بوده است . که بخشی از این مبلغ بابت معامله با طرف اروپایی بر سر 114 ایرباس بوده است ، البته جلب رضایت طرف اروپایی سخت تر از اینها بود و آنها با این تعداد راضی نمی شدند تا طرف ایرانی قول داد که تا سه سال آینده نیز 500 عدد ! از این محصول برای ناوگان هوایی جمهوری اسلامی تهیه کند ، که اینچنین لبخند رضایت بر لبان متئو نقش بست.

Matteo Renzi, Italy's president, right, greets Hassan Rouhani, Iran's president, before their meeting at Capitol Hill in Rome, Italy, on Monday, Jan. 25, 2016.

Chinese President Xi Jinping (R) shakes hands with Iranian President Hassan Rouhani as they pose for a photograph in an official arrival ceremony in Tehran. AP photo

حال به این اقلام اجناس چینی را هم که قرار است با قراردادی به ارزش 600بیلیون دلار که بین رئیس جمهوری اسلامی و جینپینگ رییس جمهوری چین منعقد شده است را هم اضافه کنید ، همانا این قرارداد اشتغالزایی را برای بیکاران ایرانی به همراه دارد !.

اما این تنها یک بعد از برنامه ی بلند مدت و حساب شده ی جبهه ی استکبار است بعد دیگرش جنگهایی است که به بهانه های مختلف ( که ما در این مقال قصد تفسیر آن را نداریم ) در منطقه خاورمیانه راه انداخته اند . جنگهایی که تماماً برای ملت مظلوم هزینه ساز است و جانشان برای ارگانهای استکبار ساخته امم متحده و امثالهم ارزشی ندارد ، ملتهای مظلوم یمن ، سوریه و عراق روزهای سخت و دشواری را پشت سر می گذارند و برای سرنگون کردن مقاومت این امم مظلوم بدترین فتنه ها را برای آنها به طرق مختلف تدارک دیده اند .
جنگهای تحمیلی بر سر ملت مظلوم سوریه و عراق باعث شده بخشی از مردم این کشورها برای رهایی از چنگال گرگ صفتان گماشته ی استکبار به اروپا مهاجرت کرده تا جان خود و خانواده خود را حفظ کنند ، اما خب این مظلومان هر جا که باشند برای امرار معاششان نیاز به معیشتی دارند و هر جا هستند برای ادامه حیات خانواده خود باید مشغول به فعالیت شوند و سیل این جمعیت به سمت اروپا ، مسئولان کشورهای اروپایی را به صرافت انداخته که هر کدام بهره کشی بیشتری از این قبیله ی مظلوم داشته باشند.
به این شکل که مهاجران شده اند نیروی کاری ارزان قیمت برای دول چپاولگر غربی و این پایان انسانیت است ، حال کافیست فقط شما رد کالاهای تولید شده به دست مهاجران مظلوم ، فروشندگان و خریداران را بگیرید. بلوفهای طرفهای اروپایی را هم مبنی بر اینکه از الطاف ماست پناه دادن به پناهجویان جوکی است تلخ بمثابه سوگواری برای عروسی ...به امید صبح روشن


نظرات() 

← درباره وبلاگمدیر وبلاگ : علیرضا شیخ‌بابایی

← لینکدونی

← طبقه بندی

← آرشیو

← لینکستان


← آخرین پستها

← نویسندگان

 • علیرضا شیخ‌بابایی

  (147)

← ابر برچسبها

← آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :