تبلیغات
سلام بر آزادی - مطالب بهمن 1393
سلام بر آزادی
عدالت و مهرورزی
اعتقاد به معاد، سرچشمه همه آزادی‌های واقعی است. او را از اسارت و بندگی هوای نفس می‌رهاند و راه را برای آراستگی به اخلاق جاودانه و آزادی معنوی فراهم می‌كند (اسحاقی، 1384،‌ ص 135).

fb.com/alireza.SheykhBabaei

15 بهمن برای تمام قرون ...

چهارشنبه 15 بهمن 1393

نویسنده: علیرضا شیخ‌بابایی | طبقه بندی:عمومی، چند رسانه ای، 

شاید جائی دیگر 
شاید زمانی دیگر
شاید 
اصلاً
با شخصی دیگر
اما
نه
برای حالا
نه
؛
فقط
با تو
محقق میشود
آن نجوائی که در گوشمان خواندند ...
آن ندای "الله اکبر"


(15 بهمن 1391  ؛ صحن مجلس شورای اسلامی)


( 15بهمن 1393 ، مرقد امام روح الله )

به واقع احمدی نژاد یک تنه هزاری از رسانه ها را حریف است ...

به امید صبح روشن


نظرات() 

این از آن ؛ وا عجبا ....

سه شنبه 14 بهمن 1393

نویسنده: علیرضا شیخ‌بابایی | طبقه بندی:عمومی، چند رسانه ای، 

در یک ماه و اندی گذشته که پست سیاسی ننوشته بودم وقایع زیاد و بعضاً حساسی رخ داد و از آن دست اتفاقاتی است که پرداختن به آن هزینه ی زیادی بر نظم الیگارشی موجود تحمیل میکند و پرداختن به آن برای جریان ها و طیف های سیاسی مضر و مهلک است ، اینکه ج-الف کیست و چه نقشی در قضیه ی مربوط به آقای محمدرضا رحیمی دارد؟(+) تا آن 170 تن از نمایندگان محترم مجلس که پول دریافت نموده اند ، و اصلاً در رابطه با نحوه ی حصول این مال سوالی نکرده اند ؟ وا عجبا ؟ نمایندگانی که رابطه خوبی با پرسشگری و سوال دارند چرا اینبار نپرسیدند که این پول از کجا آمده است ؟ چرا ابتدای کار قبل از اینکه پول را بگیرند و خرج کنند نپرسیدند؟ 
اما از این ناملایمت ها که بگذریم به بحث اصلی خواهیم رسید ، چیزی که برای هر آزادیخواه و عدالت طلبی زجر آور است ؛ و آن چیزی نیست جز اینکه جماعتی بخواهند اعتبارشان را از زیر سوال بردن سایرین به عاریت بگیرند و خود نمیدانند که این روند بهترین عملکرد در قبال خدمت به جبهه عدالتخواهی و بالاخص احمدی نژادی است ، "احمدی نژاد میخواهد رهبر مخالفان روحانی شود" عنوان تیتری است که روزنامه اعتماد برای مصاحبه اش با امیر محبیان اختصاص داده است (+). 
تیتری که به طور ماهرانه و در راستای اهداف ژورنالیستی معین رسانه مذکور انتخاب شده است ؛ متنی که در هیچ کجای مصاحبه ی آقای محبیان با این روزنامه دیده نمیشود ؛ بل قسمتی در مصاحبه وجود دارد که آقای محبیان مبنی بر عدم اغنای افکار عمومی توسط دولت یازدهم بیان میکنند که احمدی نژاد این کار را خوب بلد است و او میتواند خواسته های مردم را (هر چند به شکل پوپولیستی که خود بیان میکنند.) تأمین نماید(قریب به مضمون).
در ادامه با مطالعه ی متن مصاحبه به چند نقطه ی اشتراک و چند نقطه ی مبهم و اختلاف نظر می رسیم که یک یک به بررسی آنها میپردازیم ؛ و بعضاً میتوان گفت اتفاق نظر در برخی از گزاره ها میتواند ما بقی نقاط مبهم را نیز رفع رجوع کند .

1) اصولگرایان همراه احمدی نژاد نبوده اند .
در تفسیر 1- خب این نکته برای هر احمدی نژادی پر واضح است که اصولگرایان نه تنها از سال 88 بل از سال 1384 نه تنها در کنار احمدی نژاد نبوده اند بلکه بیشترین صدمات به پیکره ی دولت نهم و دهم هم همین اصولگرایان ( با برند های مختلف نظیر پایداری و مقاومتی ها و سنتی ها و... ) وارد کرده اند از مخالفت های گاه و بیگاه بگیر تا بزرگترین خطر از صدر اسلام تا به حال خواندنش؛ اما در مقابل اعتدالون چه شنیدند ؟ مگر غیر از این است که شورای نگهبان (+،+) از حضور نماینده ی بهاری جناح "بهار" در انتخابات جلوگیری نمود و یک صحنه آرائی یکدست از کاندیداها ترتیب دید .
 کاندیداهائی که همه در مقابل سیاست های دولت های نهم و دهم موضع گیری میکردند ، از سعید جلیلی بگیرید که در مبارزات ! انتخاباتی ، جریان انحرافی ! را به توپ بست(+) تا بزرگ جمع آقای روحانی که تمام مشکلات 8 سال منتهی به 1392 را به سوءمدیریت نسبت داد ، ولی حالا چرا شخص ایشان تمام انرژی خود را صرف مذاکره میکنند و از حسن مدیریت (چیزی که در مقابل سوء مدیریت معنا پیدا میکند ، نه یک کلمه کمتر و نه یک کلمه بیشتر) فاصله گرفته اند ؟
حتماً نگارنده ی آن تیتر خنده دار اظهار نظرهای بزرگان چپ و راست را نشنیده است (+،+،+) که میگوید برخی ها در حال نزدیک شدن به احمدی نژاد اند. حال باید پرسید با این شواهد و قرائن کی به کی دقیقاً نزدیک شده است ؟ کسی که تنها گزینه اش برای انتخابات ریاست جمهوری 1392 ایران پذیرفته نمیشود و از ورود آن به عرصه ی انتخابات جلوگیری بعمل می آورند ، چطور و از کجا نتیجه میگیرند که این پاسخ "نه" مردم به آن طیف بوده است؟ آیا فضائی برای اظهار عقیده ایجاد کردند که مردم آزادانه به آن رأی دهند یا خیر ؟ با این شرایطی که زمین و آسمان ! عزمشان را برای لگدمال کردن احمدی نژاد و دستاوردهای آن جزم کرده اند ، با چه دلیل مبرهنی اظهار نظر میکنند که او در حال آماده کردن خود برای حضور در انتخابات آتی است؟ 

2) احمدی نژاد پوپولیست بود
در تفسیر2- بنابرمصاحبه صورت گرفته ، به این امر اذعان شده است که احمدی نژاد به خوبی با توده ی مردم میتواند ارتباط برقرار کند . حال ما میگوئیم این ارتباط در طول 8 سال به طور مستمر لمس و دیده شد ، منشأ این توجهات مردم به احمدی نژاد و سیاست های او چیست؟ آیا منتقدین او که میگویند احمدی نژاد پوپولیست است و در حال فریب مردم ، مردم را فاقد شعور و شناخت میدانند؟ پاسخ پر واضح است ، مردمی که در این کشور می زی اند مهمترین و ارزنده ترین نظرات را میتوانند ارائه دهند ، مردمی که مستقیماً با سیاست های دولتشان درگیرند و روزانه با آن سر و کار دارند رضایت و در مقابل نارضایتی شان نمود خارجی پیدا خواهد کرد . که آن هم طی سالهای گذشته و رفتار متقابل مردم با دولت های نهم و دهم و همینطور یازدهم را دیده ایم ، پس بهتر است در این رابطه قضاوت را بعهده مردم بگذاریم تا به ما بفهمانند که پوپولیست کیست و در مقابل چه کسی عاشقانه به مردم خدمت میکند ؟ و چه کسی نیز کرامت انسانی و شأن و منزلت مردم را حفظ میکند و چه کسانی آن را زیر سوال میبرند ؟

(نمونه ای از اقدامات پوپولیستی احمدی نژاد در حاشیه ی حضور او در یکی از مساجد شهر مشهد که با استقبال مردم روبرو شد ، لازم به ذکر است این حضور پس از پایان دوره ریاست جمهوری ایشان رخ داده است)

(نمونه ای از اقدامات پوپولیستی احمدی نژاد )


به امید صبح روشن

نظرات() 

← درباره وبلاگمدیر وبلاگ : علیرضا شیخ‌بابایی

← لینکدونی

← طبقه بندی

← آرشیو

← لینکستان


← آخرین پستها

← نویسندگان

 • علیرضا شیخ‌بابایی

  (147)

← ابر برچسبها

← آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :