تبلیغات
سلام بر آزادی - مطالب آبان 1392
سلام بر آزادی
عدالت و مهرورزی
اعتقاد به معاد، سرچشمه همه آزادی‌های واقعی است. او را از اسارت و بندگی هوای نفس می‌رهاند و راه را برای آراستگی به اخلاق جاودانه و آزادی معنوی فراهم می‌كند (اسحاقی، 1384،‌ ص 135).

fb.com/alireza.SheykhBabaei

...Reserved

یکشنبه 26 آبان 1392

نویسنده: علیرضا شیخ‌بابایی | طبقه بندی:عمومی، چند رسانه ای، 

از همان ابتدا که آمدی یک صندلی برای محاکمه ات کنار گذاشتند ، هرچه در دل مردم بیشتر جا وا می کردی بر جرم های پرونده ات افزون تر می شد ؛
ما میخواستیم محاکمه کنیم اما چه کنیم زورمان نرسید ، هنوزم که هنوزه مکر و حیله عمروعاصیان بیش از پدیده ی موهومی مثل اندیشه بهار خریدار دارد ، این شد که ما محکوم شدیم.
زمان و مکان دادگاه دکتر احمدی نژاد + عکس

به امید صبح روشن

نظرات() 

دستم بگیر ...

سه شنبه 21 آبان 1392

نویسنده: علیرضا شیخ‌بابایی | طبقه بندی:عمومی، چند رسانه ای، دانلود در قطع a4


پ ن : حضرت عباس(ع) نگهدارت اسفندیار ا (روز 21 آبان زادروز اسفندیار رحیم مشایی)نظرات() 

صدای دوقول از دور خوش است ...

یکشنبه 19 آبان 1392

نویسنده: علیرضا شیخ‌بابایی | طبقه بندی:عمومی، چند رسانه ای، 

کاریکاتوری از حضور رییس جمهور در سازمان ملل( مجله نیوز ویک امریکا 4اکتبر 2013)

تصویر سمت راست: همیشه یک سخنرانی بزرگ رو با یک جک شروع کن.
تصویر سمت چپ: ایران به مذاکره با (امریکا ) تمایل دارد ، به جای اینکه (دچار) صورت خشم خط قرمز اوباما (شود).
مدبر باش و امیدوار ( خخخخخخخ)
تصویر کامل صفحات کاریکاتور مجله(کلیک نمایید)

خط قرمز اوباما در این چند وقت گذشته چه بوده است ؟ ( 1 ؛ 2)


به امید صبح روشن

نظرات() 

استراتژی ظالم علیه مظلوم ...

شنبه 18 آبان 1392

نویسنده: علیرضا شیخ‌بابایی | طبقه بندی:عمومی، 

در مجموع استراتژی ظالم علیه مظلوم به سه بخش تقسیم میشه ( یا اینکه من میتونم تو سه قسم ببینم )
اول _ تطمیع : در این پروسه دشمن با قلقلک دادن حس طمع انسان تلاش میکند تا از این حوزه ضربه خود را به کالبد مظلوم وارد کند به گونه ای که به مظلوم وعده و وعید میدهد تا با آن کاری نداشته باشد و او بتواند به زندگی عادی خود برسد و تنها بله فرمان گوی ظالم باشد ، در اینصورت است که ظالم حاضر میشود نیازهای مظلوم را تأمین نماید. مانند زمانی که یزیدیان نزد امام حسین(ع) رسیدند و گفتند ما قلباً نمیخواهیم با شما بجنگیم ، فقط بگذار یزید بر تخت حکم رانی حکومت بنشیند ، قول میدهیم که حرف تو را هم گوش دهیم ، اما امام مظلوم حاضر به این تسلیم نرم نشد و زمانی که حتی دشمنانش حاضر بودند حرف او را بشنوند هم کوتاه نیامد.
دوم _ تهدید : در این مرحله دشمن ظالم وارد مرحله ای خواهد شد که روی واقعی خود را نشان میدهد ، درست زمانی که با نیت همدردی با آسیب دیدگان واقعه 11 سپتامبر در میدان ونک شمع روشن کرده و برای جان باختگان اشک میریختند امریکات روی واقعی خود را نشان داد و گفت ایران محور شرارت است و از گروه های تروریستی حمایت میکند و آنها را علیه مردم جهان مسلح میسازد؛ این پروسه از زمان روی کار آمدن انقلاب اسلامی 1357 همیشه مد نظر این مزدور جهانی بوده و هیچگاه سیاست های علیه کشورش را که ایران دایه دار آن است برنمی تابد ، و همیشه به فکر از پا انداختن و انهدام آن پیکره واحده(ملت ایران) است و برایش فرق نمیکند که جمعیتی از این مردم برایشان گریه میکند یا پرچمش را اتش میزند؛ حتی به جایی میرسد که به هواپیمای مسافربری هم رحم نمیکند و بعد از تمام ظلم هایی که به ملت ایران رواداشته (اعم از ترور ، تحریم ، حمایت از گرو ه های تروریستی برای مقابله با رشد و شکوفایی ایران عزیز و ...) باز هم تهدید میکند و برایش جز منافع خودش هیچ چیز مهم نیست.
سوم _ تحمیق : این مرحله خیلی جالبتر از همه مراحل طی شده است ، در این پروسه ظالم با در نظر گرفتن حافظه ی ماهی گونه ی مظلوم(فراموش کردن لحظه ای ظلم هایی که دیده است و به ظالم اعتمادی نمیتوان داشت) پیشروی کرده و به مظلوم میگوید بیا تا با هم مذاکره داشته باشیم ، ما منافع شما را تأمین میکنیم و از این پس هیچ ظلمی برشما مظلومین روا نخواهیم داشت !!! ؛ دیگر عصر ، عصر گفتگو و تدبیر و امید است دوران سرکشی و حرکات گازانبری تمام شده ، حال موقع لبخندو دیپلماسی فعال است ؛ درست زمانی که عمروعاصیان قرآن بر سر نی کردند و اطرافیان علی (ع) گفتند چه ؟ ما با قرآن نمیجنگیم ما متمدن و با خداییم با آیات خدا جنگ نداریم ، فلذا دست از مبارزه کشیدند و هرچه امام (ع) گفت این برگها و خطوط قرآن اهمیت ندارند و مهم روح حاکم بر آن است و اینان دارند سوءاستفاده میکنند ؛ حرف گوش نکردند و شد آنچه که نباید میشد.
حال احمق های دوران ما فکر کردند از این شیطان بزرگ میتوانند امتیازی بگیرند ، و فکر کرده اند امریکا با زبان تکریم با ما حرف میزند ؛ اصن فرض خلف میگیریم که اینها همه اش درست امریکا به ما امتیاز میدهد ، چه تضمینی در قبال اجرای آن وجود دارد ؟ سازمان ملل که حکم علیه کشورها صادر میکند و کشور های دارای امتیاز وتو دارند با امریکا هستند ؛ هر جامعه جهانی را که نگاه میکنید یک ضلعش را امریکا تشکیل داده ، حال چگونه میتوانید به حرف این روباه خبیث اعتماد کنید ؟ اصن یه پیشنهاد اگه سازمان ملل امتیاز وتو را به ایران داد من به حق بودن امریکا ایمان میارم.والسلام

Obama calls Netanyahu after criticism of Iran nuclear plan(اطمینان خاط دادن اوباما به نتانیا هو در قبال حفظ منافع رژیم صهیونیستی)

(هیچ معامله ای صورت نگرفته)Kerry says no deal yet in Iran nuclear talks

White House supports limited easing of sanctions if Iran takes steps to halt nuclear program (لغو چند کاغذ پاره در قبال از دست دادن داشته های کشور)

سوریه؛ فاجعه فراموش ناشدنی قرن(کنار گذاشتن سوریه در مذاکرات ، بسط نا آرامی ها به عراق و لبنان)به امید صبح روشن


نظرات() 

لباس،شعار؛آماده ، حرکت ...

جمعه 17 آبان 1392

نویسنده: علیرضا شیخ‌بابایی | طبقه بندی:عمومی، 

متأسفانه هنوز هستند در بین ما آدم هایی که برای رأی دادن ، نظر دادن و یا قضاوت کردن به لباس طرف نگاه میکنند یا به حرف هایی که بیان میشه نگاه میکنند و کاری به اندیشه شخص مقابل ندارند و وقتی برای تحلیل و بررسی اندیشه و عقاید شخص مقابل نمی گذارند.
این آدما مث اونایی میمونن که وقتی میرن سینما میگن فلانی چه بازی قشنگی ، بهمانی چه جملات زیبایی و تاثیر گذاری در این فیلم بیان کرد ؛ اما غافل از اینکه پشت همه این بازی ها و بازیگری ها سناریویی وجود دارد .


محافظان رئیس جمهور پیر زن را هل دادند و نامه‌اش را مچاله کردند!

سیاست اعلام شده در حوزهٔ مسكن فاجعهٔ اقتصادی ایجاد می‌كند

نظرات() 

مرز شهادت کجاست ... ؟

جمعه 17 آبان 1392

نویسنده: علیرضا شیخ‌بابایی | طبقه بندی:عمومی، 

اول _ در روز عاشورا در حالیکه  تمام یاران امام حسین (ع)  به شهادت رسیده بودند ، عده ای(که نه کیسه دوخته اند و نه اندوخته ای از اسلام برای خود درست کرده اند و کارشان فقط برای رضای خدا بود!!!)  در کنار میدان کارزار ( مرز شهادت ) به نماز ایستاده بودند و دعا میکردندو از خدا میخواستند که حسین(ع) را یاری کند.

دوم _ رهبر انقلاب در خطبهٔ معروف ۲۹ خرداد ۸۸ نیز در توصیفی از هاشمی رفسنجانی و کمک‌های اقتصادی وی به جریان انقلاب اسلامی ایران فرموده اند:
"آقای هاشمی را همه می‌شناسند. من شناختم از ایشان مربوط به بعد از انقلاب و مسئولیتهای بعد از انقلاب نیست؛ من از سال ۱۳۳۶ -یعنی ۵۲ سال قبل- ایشان را از نزدیک می‌شناسم. آقای هاشمی از اصلی‏‌ترین افراد نهضت در دوران مبارزات بود؛ از مبارزین جدی و پیگیرِ قبل از انقلاب بود؛ بعد از پیروزی انقلاب از مؤثر‌ترین شخصیتهای جمهوری اسلامی در کنار امام بود؛ بعد از رحلت امام هم در کنار رهبری تا امروز. این مرد بار‌ها تا مرز شهادت پیش رفته. قبل از انقلاب اموال خودش را صرف انقلاب می‌کرد و به مبارزین می‌داد. این‌ها را جوان‌ها خوب است بدانند. بعد از انقلاب ایشان مسئولیت‌های زیادی داشت: هشت سال رئیس جمهور بود؛ قبلش رئیس مجلس بود؛ بعد مسئولیت‌های دیگری داشت. در طول این مدت هیچ موردی را سراغ نداریم که ایشان برای خودش از انقلاب یک اندوخته‏‌ای درست کرده باشد. این‌ها یک حقایقی است؛ این‌ها را باید دانست. در حساسترین مقاطع ایشان در خدمت انقلاب و نظام بوده."(+
)به امید صبح روشن

نظرات() 

خودباوری کلید قفل هاست ...

جمعه 17 آبان 1392

نویسنده: علیرضا شیخ‌بابایی | طبقه بندی:عمومی، 

ساخت سد سیاه بیشه یکی از کارهای فوق العاده در حوزه صنعت بود که حاصل کارهای تحقیقاتی و پژوهشی دانش بنیان بوده و همواره میتوان از آن به عنوان برگ زرین دولت های نهم و دهم یاد نمود .
پروژه ای که به دست جوانان و متخصصان کشور عزیزمان به نتیجه رسید ؛ شیوه کار نیروگاه سد سیاه بیشه خیلی جذاب برای همه و تخصصی برای اهل فن است که این تکنولوژی در کشور های پیشرفته در حال اجراست ؛ نحوه کار سد سیاه بیشه اینگونه است که در مقاطع مصرف زیاد انرژی برق ، انرژی برق را به شبکه تزریق خواهد کرد اما در زمان کاهش مصرف انرژی در شبکه مصرف انرژِی الکتریکی تولید شده چه خواهد شد؟ ما که نمیتوانیم انرژی الکتریکی را ذخیره کنیم ؛ قسمت فوق العاده جالب و حساس اینجاست ؛ فلذا متخصصین تلمبه خانه ای را تعبیه کرده اند تا در زمان افت مصرف انرژی الکتریکی ، با همان انرژی الکتریکی اضافی ، آب پایین آمده از سد را از حوض های پایینی دوباره به بالای سد برگردانند تا در زمان مورد نیاز دوباره آب به توربین ها تزریق شود و فرآیند تولید برق از سر گرفته شود.
این امر خیلی حساس بوده و نیاز به پژوهش و تحقیقات گسترده میباشد ، که در دوره شکوفایی علم در دوره های دولت نهم و دهم به ثمر نشست ؛ انشاا... همچنان شاهد چرخش خستگی ناپذیر چرخ علم برای کشورمان باشیم.رییس جمهور با حضور در مركز كنترل این نیروگاه در تماس تلفنی با دست اندركاران راه اندازی این نیروگاه كه در فاصله ۷۰ متری زیر زمین قرار داشتند ضمن تبریك افتتاح این پروژه ارزشمند كه به لحاظ فنی و بهره برداری از وضعیت زمین و مصرف انرژی پروژه ای ارزشمند به شمار می رود، گفت: متخصصان كشور از توان نهفته در طبیعت در این پروژه بهره برده و از آن برای تامین انرژی مورد نیاز كشور استفاده می كنند. (+ ؛ + ؛ + )

پ ن: حال این پروژه کارشناسی شده و علم محور رو در کنار پروژه ... انتقال اتیلن غرب که در دوران سازندگی تصویب شد(همون دوره ای که عالیجنابان اعتقاد داشتن باید نفت به همه نقاط کشور بره تا مملکت توسعه پیدا کنه ) قرار دهید ، واقعاً آدم حالش گرفته میشه چطور سرمایه ی مملکت به آتیش کشیده شده. هرچند قسمتهایی از این پروژه در دوران دولت دهم به بهره برداری رسید اما چه میتوان کرد حدود 25 سال از این پروژه به اصطلاح کارشناسی شده میگذرد و به یک چوب دوسر نجس برای نظام تبدیل شده. واقعاً چه میتوان گفت .
(بررسی خط انتتقال اتیلن غرب در برنامه ثریا شبکه اول لطفاً خود ملاحضه بفرمایید و از عمق فاجعه انگیز این پروژه آگاه شوید + ؛ + ؛ + )


به امید صبح روشن

نظرات() 

نکروز ؛ درآمدی بر ادبیات نفاق در دوران حاضر ...

دوشنبه 13 آبان 1392

نویسنده: علیرضا شیخ‌بابایی | طبقه بندی:عمومی، 

در هر جامعه ای که شما ببینید یک سری قوانین تدافعی دارد برای جلوگیری از صدمه دیدن بدنه جامعه ، قوانینی که نوع برخورد ، اندازه و وسیله برخورد را مشخص خواهد کرد ، حال ما دو جامعه را در این حوزه مورد بررسی قرار میدهیم:
1_بدن انسان : بدن انسان مجموعه سلول هاست که حالت های تدافعی مختلفی را برای مقابله با آسیب های داخلی و خارجی از خود نشان می دهد ؛ و اینکه بدن انسان کوچکترین کم کاری را در ناحیه ی اعضای بدن که وظایف مشخصی دارد نمی پذیرد ، و شدیداً با آن مقابله میکند ؛ به عبارت بهتر اینکه کوچکترین عضو بدن هم وظایف خاص به خود را دارد که باید از پس آن بربیاید و به خوبی در سمت خودش ایفای نقش کند .
یکی از کارهایی که سیستم دفاعی بدن در قبال سلول های مرده یا بافت های به اصطلاح نکروز شده (که اکثراً به دلیل فاکتورهای خارجی است) انجام میدهد ، دیگر خونرسانی به آن ناحیه نمیکند ، و در عمل آن بافت و مجموعه سلول ها میمیرد و بلااستفاده میماند ، فلذا برای جلوگیری از انتشار عفونت ناحیه مبتلا به نکروز به سایر نقاط بدن آن ناحیه ی بافت مرده را از بدن جدا میکنند (البته در اکثر مواقع ، یا به عبارتی باید خیلی سریع در مقابل افت عملکرد بافت ایستاد و آن را احیا کرد وگرنه از دست می رود.) بدن انسان در مقابل کم کاری ها کوتاه بیا نیست و سفت و سخت در مقابل آن می ایستد.
2_جامعه بشری : اما جامعه بشری کاملاً در تضاد با جامعه بدن انسان کار میکند ، هر انسانی با هر طیف اعتقادی و با هر عملکرد زشت و زیبا باز هم بر روی زمین و در کنار سایر انسانها زندگی میکند و هیچ چارچوبی برای حذف یک انسان از جامعه در هیچ جای دنیا تعبیه نشده (نمیشود تعبیه کرد.) اما به واقع چه چیز باعث میشود که ما انسانها هر کسی را در جامعه خود بپذیریم و یا حتی اخبار کسانی که مرتکب کارهای زشت و ناپسندی میشوند بیش از کاگرانی که برای ساختن کشور خود و یا مردمی که به  سختی روزشان را سپری میکنند و به شب میرسانند ، منعکس می گردد (کافی است رسانه ها را دنبال کنید بیشتر در تلاشند حوادث را منعکس کنند تا عشق و محبت بین انسانها).
شاه کلید این معماها در یک کلمه است "نفاق" ، این دورویی است که جامعه را به سمتی سوق میدهد ، و یا هر پلیدی را به جای زیبایی و یا هر حقیقتی را به جای دروغ مینمایاند.
نفاق ظرفیتی است که همه انسانها دارند، و بر همین اساس است که خداوند متعال در سوره مائده بعد از این که آیه ی به کمال رساندن دین نازل میگردد میفرماید ؛ «از کافران نترسید، از من بترسید.» چرا از خدا بترسیم و از کافرانی که برای ما کیسه دوخته اند به چه گشادی نترسیم؟، اینجا از ما مؤمنین میخواهد که ایمانمان را استوار کنیم که دچار شک و تردید نشویم و از کافران بیم نداشته باشیم و مراقب نفاق و دورویی بین خود امت مسلمان باشیم که جامعه مدنی اسلامی را همین دورویی ها تهدید خواهد کرد ، شما اگر در منازعاتی که در جهان رخ داده نیز بنگرید خواهید دید که جماعتی برای به دست گرفتن افسار(جهت گیری های اجتماعی) جماعت دیگر(به حق یا غیر حق) دست به پرورش عناصری از میان جمع مقابل کرده که آن عنصر با همان زبان ، با همان عقاید اولیه ، با همان روابطی که در اجتماع دارشته ؛ حال با خوراکهایی که طیف دوم به او داده است در جامعه اول پیاده سازی کند.(مثل شکست حکومت مسلمین در اندلس یا امثالهم.) .
فلذا باید همه وقت مراقب نفاق نفس و منافقان باشیم.

به امید صبح روشن

نظرات() 
 • تعداد کل صفحات : 2 
 • 1  
 • 2  

← درباره وبلاگمدیر وبلاگ : علیرضا شیخ‌بابایی

← لینکدونی

← طبقه بندی

← آرشیو

← لینکستان


← آخرین پستها

← نویسندگان

 • علیرضا شیخ‌بابایی

  (147)

← ابر برچسبها

← آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :