تبلیغات
سلام بر آزادی - مطالب مهر 1392
سلام بر آزادی
عدالت و مهرورزی
اعتقاد به معاد، سرچشمه همه آزادی‌های واقعی است. او را از اسارت و بندگی هوای نفس می‌رهاند و راه را برای آراستگی به اخلاق جاودانه و آزادی معنوی فراهم می‌كند (اسحاقی، 1384،‌ ص 135).

fb.com/alireza.SheykhBabaei

شورای انتصابات ؛ تشکر ، تشکر ...

دوشنبه 29 مهر 1392

نویسنده: علیرضا شیخ‌بابایی | طبقه بندی:عمومی، چند رسانه ای، 

اصولاً من معتقدم بین فعالیتهای انسان دونوع دسته بندی وجود داره:
الف: جناح بندی
ب: بلوک بندی
الف_آدم طبق سلایق و دلخواه هاش با سایر آدما فرق داره مثلاً یکی هویج و بیشتر از چماق دوست داره ، یکی ام برعکس ، چماق و از هویج بیشتر دوست داره ( اصن اساساً اعتقاد دارم که تو دنیا 0تا 100 علاقه مندی وجود داره اما نفرت نیست _دقت داشته باشین فقط تو حوزه ی جناح بندی ها نه بلوک بندی) تو کشور ما که آبستن وقایعی بی نظیر است مردم با سلایق مختلف هستند و انتخاب میکنند و هرچه که به نظرشون نزدیکتر باشه گزینش میکنن ، یا حتی در مواقعی در جامعه دیدم که یک کسی چیزی رو انتخاب میکنه چونکه رقیبش(شما قرض کنین دوستش) اون چیز رو کمتر دوست داره (مثلاً دوتا دوست میرن خرید اولی یه کفشی رو انتخاب میکنه که دومی ازاون کفش خوشش نمیاد و اولی برای اینکه حس درصد کم علاقه مندی رقیبش و تحریک کنه اون کفشو برداشته_بنظرم همچین مثالی با شما ملموستر بود). جناح بندی حد و حصر نمیشناسد و به قول شاعر که به تعداد انسانها راه است برای رسیدن به خدا نه کس دیگری چرا که فقط خدا میداند که چه آفریده و چه راهی را طی میکند و چه طبعی ، مطبوع اوست.
ب_اما برای رسیدن به درجه بلوک بندی بین باورها و عقاید که در نهایت به بلوک بندی بین انسانها ختم میشود کار دشواری در پیش داریم ، اگر به زبان خیلی ساده (به زبان فهم خودم) بخواهم عرض کنم بلوک بندی را میتوان مرز میان حق و باطل تعریف کرد ، اگر بخواهیم از دریچه انسانیت به این تعریف نگاه کنیم به نتایج جالبی خواهیم رسید ؛ نتایجی که پیامدهایش فراتر از پیامد های جناح بندی است ، حتی کینه به دل گرفتن که فک کنم سنگینترین کاری است که یک انسان نسبت به انسان دیگر میتواند انجام دهد بطوری که تبعاتش تا پایان عمر با انسان خواهد بود را من در زمره ی جناح بندی قرار میدهم چرا که انسان کینه ورز درجه علاقه مندیش نسبت به شخص مقابل به صفر رسیده.
ولی واقعاً مرزبندی میان انسانها کجا تشکیل میشود ؟( خب چون من به زبان تمثیل این واقع را تجربه کردم برای شما هم به زبان تمثیل بیان میکنم) فک کنید در محیطی حی و حاضر هستید و با کودکی چند ماهه(خوشجل و گوگولی مگولی) دارین بازی میکنید ، انقدر دلبسته این کودک میشوید که جداشدنش از خودتان را محال فرض میکنید ، و پیش خود گمان میبرید که تا آخر عمر من با این کودک یک نوستالژی زیبا خواهم داشت ؛ اما آن کودک را به فجیع ترین شکل ممکن در مقابل دیدگان شما ، از شما میگیرند،شما به خشمگین ترین موجود روی زمین تبدیل میشوید و شاید کینه شما از عامل جداکننده کوچکترین قوه باشد که فعال شده باشد.
هیچ انسانی ظلم را برنمیتابد ، حال از هر جنس که باشد ؛ مهم آن است که قلیان ی در شما به وجود می آورد که میگویید من با آن شخص با آن چیز مرزبندی کردم ، دیگر وجود او را برنمیتابم ، او باید محو شود .
بلوک بندی اینست ، چیزی فراتر از حرص ، چیزی فراتر از کینه ، چیزی ... چیزی که میتواند دنیا را تغییر (change) دهد.

پ.ن 1: درباره تیتر حرفی ندارم ...
پ.ن 2:
پ.ن 3: بهتره تو زندگی "جناح بندی" و "بلوک بندی" خودمون رو مشخص کنیم (حداقل خودمون بدونیم تو زندگی چن چندیم)

به امید صبح روشن

 

نظرات() 

قوطی حلبی پشت و رو نداره ...

چهارشنبه 10 مهر 1392

نویسنده: علیرضا شیخ‌بابایی | طبقه بندی:عمومی، 

میخواستم برا اتفاقاتی چند روز پیش افتاد اعم از فاجعه خواندن هلوکاست و ... یـــــــــکـــــــــــ پست عریض و طویل بنویسم که مستر اوباما فرصت را از ما ربود و ملاقاتی با برادر بزرگوار نتانیاهو ترتیب داد ؛ دیالوگای این برادران گلم را باید با آب طلا بنویسن نصبالعین کنند در پاستور وقتی آقایون میان محل کارشون ببینن و عبرت بگیرن یا یه نسخه mp3 بگیرن تو مسیر که سوار بنز شون هستن گوش کنن .
دیالوگ های این دیدار خیلی زیبا جاری و ساری گشت طوری که همه مخاطبین را میخکوب کرد ؛ از آمدن ایران به پای میز مذاکره و تسلیم شدن آنها در مقابل امریکا و تشکر جناب نتانیاهو که آب پاکی رو ، رو دست ف....ن ریخت و همه کاسه این دیپلماسی افتخار بر سر ملت شکست و آنها عزت مردم ایران را زیر لگد گذاشته و هر کاری که خواستند با آن کردند (واقعاً چه کسی پاسخگوست) ، راستی این تحرکات و تماس ارباب به برکت خون شهدای حق است یا شهدای باطل ، لطفاً روشن فرمایید.

Iran nuclear talks are key topic as Obama, Netanyahu meet

پ.ن.1: هدف قرار دادن هواپیمای مسافربری در خلیج فارس توسط ناو امریکایی فک کنم 1 نمونه ، 1نمونه بدون شبهه باشه از جنایات این شیطان بزرگ.
پ.ن.2: در این بین چیزی که برام جالب بود علی الخصوص از سوی اصولگراها و اصلاح طلبها دیدم این بود که میگفتن بواسطه حضور روحانی در نیویورک و مکالمه 15 دقیقه ای با برادر اوباما ، او پشت اسراییل را خالی خواهد کرد و اسراییل رو دست خورده است. (واقعاً اگه نوبل جوک سیاسی تدوین بشه این خالی بندی یا به قول خودشون تحلیل اشون نوبل رو میگرفت)
پ.ن.3: دوست دارم این روزا سربند مرگ بر آمریکا ببندم برم تو خیابونا. والااا با دیپ لماسیشون.
پ.ن.مهم.4: من از همین تریبون مراتب نگرانیم رو از صدور قرار بازداشت برای آقای رییس جمهور اعلام میکنم لطفاً مراقب خودتون باشید.

به امید صبح روشن

نظرات() 

مرد نبردهای سخت ...

شنبه 6 مهر 1392

نویسنده: علیرضا شیخ‌بابایی | طبقه بندی:عمومی، چند رسانه ای، 

امام روح الله در زمان حیات پربرکتش و با دم مسیحاییش نفس به نفس عارف می ساخت ، عارفانی از جنس تمنای وصال ؛ عاشقانی که جز خدا نمیدیدند و جز به درگاه خدا خواستگاهی نداشتند ، چرا که همه چیز از اوست ... از دل انسانها بگیر تا خزائن عالم.
در مکتب تشیع انسانهایی تربیت شدند که میتوانستند و میتوانند در مقابل توپ و تانک بایستند ، و فقط برای خدا بگریند ...
کجایی فرمانده لشکر ویژه شهدا،محمود کاوه ، سپاه ریخته بهم لشکر منحل شده ... 
کجایی محمد بروجردی ، روحی سیاه و رویمان پژمرد ، بیا و صیقلی بده به این دل بی تاب ...
کجایی ابراهیم هادی ، بی مرامان حرم اهل حرم را محاصره کردند ... 
کجایی حسن باقری تا منافقان را به بشناسانی ...
کجایی محسن وزوایی ، تا به ما یاد دهی چگونه در مقابل گلوله ها سینه ستبر کنیم ...
کجایی علم الهدی ، کجایی خط شکن
کجایی صیاد دلها ، بیا و به یاد بده که چگونه هر کارمان برای خدا باشد ... 
کجایی بابایی ، بیا تا با هم پر پرواز بگیریم ...
و کجایی حاج احمد ، حاج احمد متوسلیان تا با هم از روی مردار غافلان رد شویم و بیت المقدس را آزاد کنیم ، و بیرق لااله الا الله را بر بام تمام قلل جهان بیافرازیم ...
هنوز هم هستند کسانی که پای درس امام روح الله اندیشه والا گرفته اند ، فقط کافی است خوب بنگریم.

پ.ن.1: من دوستدار حاج احمد
والبته حاج محمود سرباز ویژه لشکر ویژه مردم 

نظرات() 

آیا؟ ... ؟!!

دوشنبه 1 مهر 1392

نویسنده: علیرضا شیخ‌بابایی | طبقه بندی:عمومی، 

دنیا در زمان احمدی نژاد :"همه گزینه ها از جمله حمله نظامی به ایران روی میز است."
دنیا بعد از احمدی نژاد :"دنیا در انتظار ملاقات رئسای جمهور ایران و آمریکا."
همه ما به یاد داریم که ادبیات زمامدار جهان یعنی امریکا در دوران ریاست جمهوری احمدی نژاد چگونه بود ، زبانی تند ، خویی پرخاشگرانه ، قرار دادن ایران در ردیف اول متهم در وقایع تلخ جهان ،تلاش برای القای بنبست بودن رویه ی انقلاب اسلامی در این دوره و تلاش برای سلب خودباوری از ملت ایران به شکل های مختلف و با بازوان قدرتمند رسانه ای.
اما حالا ادبیاتی از جنس محبت! و تعامل از سوی جریان حاکمیت ایران و آغوش باز گرگ میش نما و صحبت از رابطه مستقیم و اجازه تام برای مذاکره به یک نفر.
خوب بعد از این مقدمه میرسیم به نقطه آغازین یعنی تهدید جنگ از سوی امریکا علیه ایران ، چرا دستگاه عریض و طویل دیپلماتیک صهیونی-امریکایی به رییس جمهور امریکا اجازه داد تا او ایران را تهدید کند؟ اوباما چه نقطه ای را دید که تهدید کرد؟ آیا تبعاتش را نسنجیده بود؟ چه شد که کار به تهدید کشید؟
پاسخ پر واضح است ؛ شما لحظه ای در حال کشور ترکیه و یا کشورهایی که سر به سودای امریکا گذاشته اند نگاه کنید(مانند مصر در دوران مرسی) تمام تصمیمات بین المللیشان(مثلاً در قبال سوریه) در طول تصمیمات کاخ سفید است ، یا به عبارتی بهتر بله فرمان گوی امریکا در جریانات بین المللی شدند بدون اینکه از سوی امریکا تهدید شوند خودشان را پیشاپیش تسلیم اوامر همایونی امریکا نمودند .
حال به خوبی درمی یابیم که چرا امریکا ایران را تهدید کرد آنهم از نوع نظامی ، چرا که در قبال همه ی سیاسی کاریهایی که انجام داد عاجز شده بود و با این کار که پیش زمینه اش تحریم های بی سابقه بود میخواست ایران را به زانو دربیاورد .و حمله سخت و آغاز جنگ قله ای بود که از پس هزاران جنگ نرم میگذشت.
اما حالا چرا انقد مهربون شده ؟ و از قله(جنگ) یکدفعه خواستشان  به گفتگو و تعامل سرازیر شده ؟ آیا این تدبیر است یا راضی شدن به آبنبات چوبی ؟ دشمن به راحتی دریافته که حاکمان وقت ایران تاب و تحمل ذره ای مشکل و سختی ندارند به همین خاطر بدون تهدید نظامی از ابتدایی ترین ترفندهای جنگ نرم استفاده کرده و روز به روز به مقصود خودش نزدیک تر میشود.
آیا همه چی آرومه ؟ 

به امید صبح روشن

نظرات() 

← درباره وبلاگمدیر وبلاگ : علیرضا شیخ‌بابایی

← لینکدونی

← طبقه بندی

← آرشیو

← لینکستان


← آخرین پستها

← نویسندگان

 • علیرضا شیخ‌بابایی

  (147)

← ابر برچسبها

← آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :