تبلیغات
سلام بر آزادی - مطالب خرداد 1392
سلام بر آزادی
عدالت و مهرورزی
اعتقاد به معاد، سرچشمه همه آزادی‌های واقعی است. او را از اسارت و بندگی هوای نفس می‌رهاند و راه را برای آراستگی به اخلاق جاودانه و آزادی معنوی فراهم می‌كند (اسحاقی، 1384،‌ ص 135).

fb.com/alireza.SheykhBabaei

راند سوم ...

یکشنبه 26 خرداد 1392

نویسنده: علیرضا شیخ‌بابایی | طبقه بندی:عمومی، 

" به اشک دیده ی ترت
به خون پاک حنجرت
به حنجر بریده و به قطعه قطعه پیکرت
به رأس از بدن جدا
به صورت منورت
به جای تازیانه و تن کبود دخترت
مرا ز من جدا کن و 
ز خود مکن جدا حسین (ع) "
در این دو روزی که از اعلام نتایج انتخابات گذشته بعضی ها چنان رفتار میکنند که انگار این ملک و مردم رو به نابودی است در حالیکه مالک این ملک و سرزمین ائمه اطهار هستند و خداوند متعال دل های مردم را به هر سمتی که خود بخواهد سوق میدهد و رهبری آگاه و جسور و شجاع بر آن سروری میکند و من مطمئن هستم که از همه ی ما برای اسلام و انقلاب و مردم دلسوز تر است.
و اینکه بگوییم صرف مصلحت اندیشی است که ایشون راه را باز میگذارد برای امثال روحانی ، اشتباهی است که نباید ما در تفاسیرمان از آن بهره ببریم و ذهنمان با این اندیشه که بلوک مقابل نظام به قدرت رسیده است مشغول کنیم ؛ انتخاباتی که از دیدگان امت و ملت جهان عبور کرد در این جمعه و پیامد های آن در روزهای شنبه و 1شنبه نشان از ظرفیت بالای نظام برای هضم خیل عظیمی از سلایق بود که خط بطلانی کشید بر این باور غلط که در جامعه ایرانی و مردم ایران دو دستگی بوجود آمده و به خوبی جریانی که با شانتاژ خبری خواهان القای این بلوک بندی ها بود در شوک عظیمی قرار داد و برای حضور بی بدیل مردم در صحنه انتخابات و مشارکت بالای آنان با این شرایط سخت در اجتماع (اعم از عملیات روانی سنگین  دشمن ، و جریان القای ناامیدی در خارج و داخل ) جوابی ندارد.
در دولت های نهم و دهم که از محضر همگان عبور کرد فعالیتهای خوب و بدی صورت گرفت و مردم بخوبی با تمام وجود شرایطی را که در این هشت ساله در کشور در جریان بوده را درک کرده و با آن ارتباط برقرار کرده اند ، حال ما با راند سومی سرو کار داریم که بعد از نمایان شدن جریان احمدی نژادی روی کار آمده و من تعجبی نمیکنم که چرا ما این دوره را ادامه راه احمدی نژاد ندانیم (بدلیل اینکه تراز ریاست جمهوری در این هشت ساله بالا رفته و به معنای واقعی کلمه انقلابی شده) ولی بخوبی میتوانیم به معنای واقعی کلمه تجدید قوا کرده و ریشه مشکلاتی را که برای کشور به وجود آمده (اعم مشکل تراشی و تحریم و ...) را با دادن فرصت و زمان به مردم بشناسانیم.
باید به مردم و هم بازیابی خودمان زمان داد ، حال که با خود می اندیشم به این نتیجه میرسم که خیلی خوب شد از جریان احمدی نژادی در این دوره ریاست جمهوری نماینده ای باقی نماند ، چرا که بنا به گفته ی یکی از دوستان واقعاً شاهد یک انتحار واقعی میبودیم و احمدی نژادی ها شاید برای همیشه از سپهر سیاست ایران حذف میشدند .( پایان گفتمان بهار را قبول ندارم ، ولی از بین بردن جریان در ایران به نظرم چیز سختی نباشد)
اما من به نوبه ی خود سپاسگذار خدا و ممنون نظام هستم که به ما فرصت دوباره ای داد که به خودمان بیاییم و این جریان را به همه بشناسانیم ؛ چرا که در این سه ساله کاری که با ما کردند(بصیرت مآبان و جریان ضد انقلابی) حتی با آمدن پشت قاب تلویزیون ایران و عذرخواهی و اذعان به اشتباه خود در قبال احمدی نژاد چیزی عوض نمیشد و شاید هم بدتر میشد.
ما باید بازی تاکتیکی در این راند  داشته باشیم رفقا توکل به خدا کنید و یک یا علی بگین و بلند شید تازه اول کار مااست تازه اول عشق است.
به امید صبح روشن

پ.ن مهم 1: رفقا ما باید با واقعیتهای جامعه پیش بریم و با مردم همراه بشیم بعلاوه اینکه بچه های انقلابی پاکار و اصیل باید در زمینه های دین،علوم اجتماعی ، علوم سیاسی، علوم اقتصادی مطالعه جدی داشته باشند تا بتونن در بین جامعه (اعم از دانشگاه ، حوزه ، مدرسه، محل کار ، مسجد، حسینیه، هیئت و ...) وزنه ثقیلی باشند تا مردم به شما اعتماد کنند و حتی برای رأی دادن از شما مشاوره بگیرن ./رب زدنی علما
پ.ن مهم 2: رفقا ما انتخابات مجلس رو پیش رو داریم باید خوب حواسمون رو جمع کنیم ما باید سازماندهی شده و با علم جلو بریم و زمینه رو برای ارائه گفتمان مطلوب خودمون به مردم و جامعه محیا کنیم . /اللهم اجعل عواقب امورنا خیرا

نظرات() 

سین جیم ...

جمعه 24 خرداد 1392

نویسنده: علیرضا شیخ‌بابایی | طبقه بندی:عمومی، 

امام خامنه ای(مدظله العالی):"اخیرا شورای امنیت ملی آمریکا اعلام کرده است که این انتخابات را در ایران قبول ندارد؛ به دَرَک که قبول ندارید."

ما همه بودیم ...
حاج محمود : از خدای متعال می‌خواهم که همه رحمت و لطف خود را به ملت ایران و جامعه بشری نازل کرده و بهترین سرنوشت را برای همه رقم بزند‌.

نظرات() 

پیام دکتر محمود احمدی نژاد رییس جمهور به مناسبت انتخابات

جمعه 24 خرداد 1392

نویسنده: علیرضا شیخ‌بابایی | طبقه بندی:عمومی، 

بسم الله الرحمن الرحیم

اللهم عجل لولیک الفرج و العافیه و النصر و اجعلنا من خیر انصاره و اعوانه و المستشهدین بین یدیه

ملت بزرگ و بزرگوار

ماه پربرکت شعبان، ماه دعا و نزول رحمت الهی و میلاد حضرت سید الشهدا (ع) و فرزند گرامی اش حضرت امام سجاد (ع) و برادر برومندش حضرت ابوالفضل (ع) و پیشاپیش عید عظیم نیمه شعبان، سرود رهایی کامل انسانها و بشارت استقرار سراسری توحید و عدالت و عشق را صمیمانه تبریک عرض می نمایم.

امروز و در پس فراز و نشیب هزاران ساله، آرمانهای بلند و تاریخی ملت ایران برای ساختن جامعه انسانی، سعادتمند و سرشار از زیبایی و ارزشهای الهی و انسانی به رهبری انسان کامل و تجلی همه عشق و امید، امام عصر (ع)، به آرمان همه ملت های مستقل و آزادی خواه تبدیل شده است. فردای درخشان را اندیشه ها و دست های پاکان و موحدان رقم خواهد زد.

البته همواره در این راه پرفروغ و حرکت تاریخ ساز موانعی توسط بدخواهان و شیاطین ساخته و پرداخته شده و می شود، لیکن شما ملت عزیز با درایت و هوشمندی آنها را پشت سرگذاشته و می گذارید و همچون همیشه تهدیدها را به فرصت تبدیل نموده و خواهید نمود. آینده پرشکوه از آن شماست.

اینک و به دنبال یک دوره هشت ساله پرتلاش با دستاوردهای افتخارآمیز و ماندگار، روز 24 خرداد روز تصمیم برای آغاز دورانی جدید است.

اینجانب به هوشمندی و ایمان شما باور دارم و معتقدم شما مردم فهمیم خود می دانید که چگونه تصمیم بگیرید و چگونه برگزینید.

امیدوارم فردا آنچه خیر و صلاح انسانها در راه رسیدن به اهداف بزرگ الهی است رقم بخورد و پرچم سرافرازی ملت ایران بیش از پیش به اهتزاز درآید.

خادم ملت ایران محمود احمدی نژاد

1392/3/23
 

به امید صبح روشن

نظرات() 

اتکا به نظر سنجی ! به جای آرمانخواهی مردم ...

چهارشنبه 22 خرداد 1392

نویسنده: علیرضا شیخ‌بابایی | طبقه بندی:عمومی، 

عبور از جلیلی با کمک  جمعی از فرزندان شاهد توسط تیم قالیباف آغاز شد چندی پیش از خیمه اصولگرایان شنیده میشد که باید به نظر سنجی ها اتکا کرد و به گزینه حداکثری(+، +،+ ) رسید و یا بازهم دو نفر از جبهه اصولگرایان (ولایتی و قالیباف) به دور دوم برسد ، اما رویکرد ما چه خواهد بود ؛ من حداقل برای خودم اصل را انقلاب و اسلام میدانم که اگر جلیلی به نفع قالیباف کنار بکشد و پا روی استقلال خود بگذارد حتماً مشارکتی غیر فعال خواهم داشت و نمیخواهم رأی به کسی دهم که حداقلی ترین خواسته ای ما را رعایت نمیکند و همه جوره دستش در مقابل زیاده خواهان بلند است (چه بسا خودش از این گروه باشد) ما منتظریم ، تا به آخر امروز همه چیز مشخص میشود .


به امید صبح روشن

نظرات() 

دوبیتی حاج محمود در وصف امام زمان(عج)

سه شنبه 21 خرداد 1392

نویسنده: علیرضا شیخ‌بابایی | طبقه بندی:عمومی، 

دوبیتی حاج محمود در وصف امام زمان(عج)

آنگاه که عالم از ستم سیر شود
دانای جوان ز بی کسی پیر شود
/
از کعبه برون شو لوای توحید
آوای نگار من جهانگیر شود


نظرات() 

چرا راضی نمیشم ... ؟

سه شنبه 21 خرداد 1392

نویسنده: علیرضا شیخ‌بابایی | طبقه بندی:عمومی، 

چرا ما راضی به کمتر از احمدی نژاد و احمدی نژادی نمیشیم ، چرا به موفقیت دیگر کاندیداهایی که حاج محمود پشتشون نیست مشکوکیم ؟
من به شخصه در این دوره 8 ساله انقدر فعالیت دیدم که شک دارم بقیه توانایی انجام امور رو داشته باشه ؟ الا الخصوص اینکه امام خامنه ای هم بارها و بارها در قالب های مختلف فرمودند که این دولت گفتمان انقلاب اسلامی رو زنده کرده (+،+)(شاید ناراحت بشین که انقدر از امام خامنه ای حرف میزنم و مایه میذارم اولا استناد به کلام ولی میکنم دوما اینکه امروزا مواضعی از حضرت آقا بیان میکنن که خلاف اون چیزایی استکه حضرت در تریبون عمومی اعلام کردند و گستاخانه به دولت و حاج محمود میتازند) و به زعم بنده تصویری بی بدیل و منحصربفرد از ایران ارائه کرده.
خدا میداند که ما هرچه حرص میخوریم برای انقلاب و اسلام است ، امام خمینی فرمودند "هرکجا شرک و کفر هست ، مبارزه است ، و آنجایی که مبارزه هست ماهستیم" حال سوال من اینجاست ، آیا شرک و کفر محدود به خارج از مرزهای جمهوری اسلامی ایران است یا ما در داخل کشور هم دچار این رذایل هستیم و آیا با آن مسامحه کنیم یا مبارزه .
حال اصلح کیست ، اصلح به تعریف قرآن و از زبان حاج آقا قرائتی بیان شده است که اهم ترین موضوع ، ایمان و تقوا ی فرد است که تا به این لحظه من به حجت شرعی خودم نرسیده ام. ( جلیلی فعلاً)

امرو از دانشگاه برگشتنی تو اتوبوس مسئله ی انتخابات پیش اومد و مباحثی بیان شد که تاریخ ش برمیگشت به دوران نهضت آزادی و اون دوران (به قول بچه ها سیاه و سفید ) یه سری گفتن چرا میرید ؟ یه سری ام گفتن اشتباه شما همین جاست حداقل برید به کسی رأی بدین که با نظام زاویه داره ( این نکته جای بحث داره اما امام خامنه ای فرموده اند رأی به هر کاندیدا رأی به نظامه _ خیلی جالبه مردم زاویه دار بودن برخی با نظام رو متوجه شدند اما ... ) ؛ اصن اوضاعی شد و من هم فقط رصد میکردم و به خودم گفتم که اگه ورود پیدا کنم میشه مصداق دفاع بد کردن و دفاع بد از تخریب هم بدتره و غیره ... (البته به قول دوستان طلبه مناقشه بود و مباحثه ای نبود )ولی حیف که نتونستم از گفتمان م دفاع کنم ، دوست داشتم تو این روزا این پوسترو با افتخار بلند میکردم و از گفتمان ناب انقلاب اسلامی دفاع میکردم و همراه با همه مردم به ایرانی بودن خودمون افتخار میکردیم.پوستر ستاد انتخاباتی زنده باد بهار + دانلود 
موافقت مشروط امام ...

نظرات() 

سیاستی که عین دیانت است و دیانتی که غیر سیاست است ...

پنجشنبه 16 خرداد 1392

نویسنده: علیرضا شیخ‌بابایی | طبقه بندی:عمومی، 

این روزها هجمه علیه عملکردهای دولت بیش از هر روز دیگری است و کاندیداهای محترم با بی انصافی تمام در این زمینه میتازند.
متأسفانه کاندیداها مردم را به مثابه موجوداتی فرض کرده اند که قدرت تعقل و تحقیق و دسترسی به حقایق را ندارند و نمیتوانند حق را از نا حق تشخیص دهند ؛ و با توجه به اینکه هر 8 کاندید هم مستقیماً یا بصورت غیر مستقیم ،با تأیید فرمایشات عالیجنابان اظهار نظرهایی درباره وجود اختناق و نبود آزادی در فضای فرهنگی میزنند که البت مردم فهیم ایران کاملاً به شرایط مسلط هستند و میدانند در این سرای خاموشی این بزرگواران کاندید به دنبال رأی جمع کردن خود هستند و برای احقاق ! حق به میدان نیامدند .
سیاست کلی دولت در این دوره هشت ساله سیاستی مبتنی بر آموزه های دینی و مکتبی (تشیع) بوده همان طور که ما از امام حسین (ع) آموختیم ، که ایشان تا آخرین لحظه امیدوار به برگشت و توبه شمر (علیه لعنه) بودند ، همان سیاستی که امام خامنه ای از آن به عنوان "جذب حد اکثری و دفع حداقلی " یاد کرده اند .
لازم به ذکر است بعد از این مقدمه به برخی اتفاقات فرهنگی_هنری که در این دوره هشت ساله به وقوع پیوسته را به اطلاع شما برسانم ؛ به طور حتم به یاد دارید که فیلمی با عنوان "به رنگ ارغوان" ساخته بی نظیر حاتمی کیا تا پایان دولت سراسر آزادی !!! اصلاحات متوقف بود و در انتهای این ماجرا با دستور دکتر محمود احمدی نژاد بر روی پرده سینما ها رفت.(بازهم یک ساخته دیگری از ابراهیم حاتمی کیا به نام "گزارش یک جشن" متوقف است و به قول یکی از دوستان که میگفت ، این فیلم که حتی پروانه اکران دارد اما چه دست هایی و چه ارگانهایی پشت پرده هست که نمیگذارند این فیلم برای مردم اکران شود ؟ خدا عالم است (+ ، + ، + ، + )  ماقبل این موضوع مردم دیده اند که یک سری آدم های متحجر وجود دارد که حتی اگر فیلم به سینما هم رفت میتوانند آن را از سر در سینماها به پایین بکشند ، که این رفتار مورد اقبال هیچ عقل سلیمی قرار نمیگیرد و با منویات مقام معظم رهبری مبنی بر فصل الخطاب بودن قانون در تناقض است .)
و یا موردی دیگر که در اتفاقات سال 88 به وقوع پیوست این بود که محمدرضا شجریان به انگلیس رفت و با فعالان رسانه ای ضد انقلاب همکاری کرد اما بعد از گذشت مدتی باز به ایران برگشت و برای آلبومش مجوز گرفت  و حتی میتواند برای اجرای زنده هم مجوز بگیرد.
در عرصه سینما هم موفقیت فیلم"جدایی نادر از سیمین " در این دوره انکار ناپذیر است در حالیکه باز هم میخواهند این واقعیت را تخطئه کنند .
و مثال های فراوانی از این دست موجود است که مردم فهیم ایران از آن مطلع هستند ؛ فلذا سرپوش گذاشتن بر رو ی این واقعیتها  توهین به شعور مردم است و مردم به نیک میدانند که با این انسانها چه کنند.

1.البته من به شخصه موافق عملکردهای آقای شجریان و یا فیلم"جدایی نادر از سیمین" نیستم ولی ماجرا مانند سفارت انگلیس است که امام خامنه ای درباره آن فرموده اند "احساسات جوانان ما در این باره درست بود اما عملکردشان(درباره تسخیر سفارت) نادرست بود" به دنبال همین امر من گرچه انتقاداتی به شجریان و یا فیلم "جدایی نادر از سیمین " دارم اما این دلیل نمیشه از سر در سینماها برم بالا و در جامعه تشنجی ایجاد کنم.

2.موفقیتی که در عرصه موسیقی یا سینما به دست آمده را نمیخواستم تنها در انحصار این دولت در بیاورم اما شما به نیک میدانید که اگر دولت بخواهد ، میتواند به عنوان اولین سد در مقابل هنرمندان دربیاید که این کار را نکرد و راه را برای ارائه محصولات فرهنگی در جهان باز گذاشت.به امید صبح روشن

نظرات() 

آتش فقط گرمابخش نیست ...

دوشنبه 13 خرداد 1392

نویسنده: علیرضا شیخ‌بابایی | طبقه بندی:عمومی، 

آتش فقط گرما بخش نیست ؛ بل در زمانی که  مراقبش نباشی میسوزاند و از بین میبرد ، آتش و فتنه ای که به جرأت میتوان گفت در پیش رو داریم از آنجایی نشأت میگیرد که برخی از بی بصیرتان از فرمان صریح مقام معظم رهبری مبنی بر حضور تمام سلایق در انتخابات  (+) سر باز زدند و به شروط آقایون و عالیجنابان تن دادند و افرادی را برای انتخاب به مردم معرفی کردند که هیچ سنخیتی با گفتمان جمهوری اسلامی ایران ندارند و از آن طرف مردی بهاری و سربازی همیشه در صحنه را از دور این رقابت جدی حذف کردند.
سلیقه ای برخورد کردن و حذف جریان اصیلی که دولت عدالت و مهرورزی دنبال آن بود ، مقدمه حضور افرادی کم تقوا در عرصه انتخابات شد که نه تنها از کارهای مطلوب این دوره 8ساله دفاع میکنند بلکه حضور خود را در این عرصه فرصتی میدانند برای مقابله با جریان اصیل انقلاب و فرزندان انقلابی ملت ، این در حالیست که کسانی دایه دار و دغدغه مند ایران شده اند !!! در حالیکه هیچ برنامه ی مطلوبی از خود ارائه نمیدهند و در مقابل توهین ها و تخریب ها سکوت اختیار کرده وبعضاً خود آتش بیار معرکه میشوند ( به نظرم کنایه ها کاملاً مشخصه نیازی نیست نام ببرم) طیفی که خود را اصولگرا معرفی میکند ولی در مقابل تأییدات رهبری پیرامون عملکرد های مطلوب دولت می ایستد. حال این رفتارشان چه توجیهی دارد خدا عالم است .
میگفتند اگر مشایی تأیید نشه احمدی نژاد در مقابل نظام می ایسته و طرفداراشو میریزه تو خیابونا و فلا نو بهمان میکنه ... و هرچی که شایسته خودشون بود رو به ما نسبت دادند ، و الحمدالله گذشت زمان نشون داد که احمدی نژاد و ما طرفدارانش فقط به خدا پناه میبریم و اگر نارضایتی باشه از راه قانونی پیگیری میکنیم . سلاح ما ایمان ما است
اما کسانی رو برا انتخابات به مردم معرفی کردند که واقعا جای تعجب داره ، فضا کاملا مشخصه دشمنی که بارها امام خامنه ای فرمودند برای ناامیدی مردم برنامه داره و نمیذاره مردم به اهدافشون برسن آیا ساکت نشسته یا عوامل داخلی دارن نقششون رو خوب بازی میکنن ؟
میتینگا و جلساتی که امروزه در شوروشوق انتخابات داره برگزار میشه خوب داره این چرخه رو کامل میکنه و کاملاً مشخصه که فقط هدف آووردن مردم به کف خیابونا نیست بل اهداف بلندنظرانه تری را دنبال میکنند و باز هم در این مسیر هرچه شایسته خودشونه به مانسبت میدهند. (تهمت برهم زدن مراسم ارتحال امام توسط سایت جناب زاکانی)
این روزها جای سرباز جان برکف امام خامنه ای(مدظله العالی) مهندس مشایی(به عنوان یک کاندیدا) خالیه تا جواب این انسان های از خدا بی خبر را بدهد . 

خبر تحولات انتخابات ایران از خبرگزاری رویترز (که به خاطرش این مطلبو نوشتم) خبر گزاری رویترز در این خبر باز به اتفاقات میتینگ های اخیر کاندیداها و برخور د  با اونها رو گزارش میده (چیزی که پیش بینی اش سخت نبود ، ولی اصولگراها هیچ اظهار نظری در این باره نکردند ، در حالیکه بار ها و بارها احمدی نژاد و طرفداراشو به آشوب خواهی متهم میکنند بدون اینکه دلیلی داشته باشن ولی به ایستادگی برخی درمقابل نظام اونهم تو روز روشن سکوت اختیار میکنند )


به امید صبح روشن

نظرات() 
 • تعداد کل صفحات : 2 
 • 1  
 • 2  

← درباره وبلاگمدیر وبلاگ : علیرضا شیخ‌بابایی

← لینکدونی

← طبقه بندی

← آرشیو

← لینکستان


← آخرین پستها

← نویسندگان

 • علیرضا شیخ‌بابایی

  (147)

← ابر برچسبها

← آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :