تبلیغات
سلام بر آزادی - مطالب اسفند 1392
سلام بر آزادی
عدالت و مهرورزی
اعتقاد به معاد، سرچشمه همه آزادی‌های واقعی است. او را از اسارت و بندگی هوای نفس می‌رهاند و راه را برای آراستگی به اخلاق جاودانه و آزادی معنوی فراهم می‌كند (اسحاقی، 1384،‌ ص 135).

fb.com/alireza.SheykhBabaei

عیدانه سلام بر آزادی ...

چهارشنبه 28 اسفند 1392

نویسنده: علیرضا شیخ‌بابایی | طبقه بندی:عمومی، چند رسانه ای، 

با سلام به دوستان
یک کلیپ صوتی از حاج اسفندیار رحیم مشایی برای شما عزیزان آماده کردم.
این سخنرانی در جمع هواداران مشایی عزیز ایراد شده است.
(زمان : 21بهمن ماه1391(در حاشیه ی بازگشت از سفر مصر) در فرودگاه مهرآباد تهران)

لینک دانلود

به امید صبح روشن

پ ن : دو عکس مربوط به همان روز

نظرات() 

از آه تا فریاد ...

چهارشنبه 28 اسفند 1392

نویسنده: علیرضا شیخ‌بابایی | طبقه بندی:عمومی، 

در چند روز گذشته روی دیگری از وقایع جالبی را دیده اید ، سفر هیئت دیپلماسی اروپایی و تقریباً دیدن دم همه جناح ها در یک برنامه فشرده ! ، سفری که به واقع تنش زدا بود چرا که از قوه مقننه (رهروان ولایت) تا خود قوه های قضاییه و مجریه بر این امر صحت گزارده اند ، و هرکدام به نوبه ی خود در این برنامه نقش آفرینی کرده اند.
دیدار با رؤسای سابق و حال شورای امنیت ملی هم برگ دیگری از این برنامه ها بود که به خوبی اجرا شد .
سیری که توانست روی واقعی همه مهره ها را نشان دهد ، و ثابت کند که تمام قوا در حال حاضر بر یک مسیر قدم برمیدارند که میتوان با رجوع کردن به گزاره های مختلفی که در ادامه می آید آن را به راحتی اثبات نمود :
1_ چرا قوه مقننه را همسو با منویات هیئات پارلمانی اروپا میدانیم ؟ برای پاسخ به این سوال ابتدا باید روشن نمود که برقراری با جهان و ارتباط گرفتن با آنها نه تنها مذموم نیست بلکه نیازی است که همه باید بدان اهتمام بورزند و در راه آن قدم بردارند ، اما نکاتی این بین است که باید بدان توجه نمود ؛ چرا پارلمان ما اصرار دارد با پارلمان های اروپایی برقرار کند ؟ و حال به نکته اصلی میرسیم ، سیر و سفرهایی که هیئات خارجی به ایران داشته و در آینده ای نزدیک هیئت ایرانی هم به کشوری موسوم به روباه پیر(بریتانیای کبیر) خواهد داشت این در حالی است که مجلس در آذر ماه سال 1390 با امضای 179 تن از نمایندگان خواستار کاهش رابطه با این کشور شده بود ، ولی حال چرا خواسته اند با این کشور ارتباط بگیرند سوالی است که ذهن ما را به خود مشغول کرده است.
2_ قوه قضاییه؟ قوه قضاییه هم به نوبه ی خود با برنامه های هیئت پارلمانی در چند روز گذشته همراه شد و در مقابل اقدام هیئت خارجی مبنی بر ملاقات با افرادی موسوم به محکومان فتنه به یک تذکر شفاهی بسنده کرد ؛ اما همه ما به خاطر داریم که این قوه در بازه ی زمان دیگری از حضور رییس جمهور ایران در یک زندان ممانعت به عمل آورد و توانست مقابل رییس جمهور یا بهتر است بگوییم در مقابل نفر دوم ایران به راحتی بایستد.
3_ قوه ی مجریه ؟ قوه مجریه نیز خود ترتیب دهنده ی اینگونه مناسبات دیپلماتیک بود و از رییس جمهور تا وزیر هم با این گروه همراه شدند و دیدارهایی را با یکدیگر ترتیب دادند .

نکته ای که در بین همگان مغفول ماند و اکثر رسانه ها از هر جناح ، چه در داخل و چه خارج بدان نپرداختند ، آه مادر داغ دیده ای بود که فرزندش را از دست داده و و تسلای دلش قاب عکسی است که از او بجای مانده است .
 اما فقط بعضی به دنبال آنند که با تیتر هایی زیبا مخاطب جذب کنند و با به بازی گرفتن احساسات آنان خوراک خود را تحویلشان دهد ، یا برخی که تا احساساتشان برانگیخته میشود سریع پلاکاردهایی را به دست میگیرند و در خیابان ها راه را بر مردم بسته و شروع به شعار دادن میکنند . جماعتی که مو را از ماست بیرون میکشد ولی آه مظلوم را نمی بیند ، جمعی که خوابهایشان را در کف خیابان تفسیر میکنند ، اما دستهای به دعا بلند شده ی مادری را که داغدار است نمی بینند . 
و سخنی دوستانه با این هموطنان؛ دوستان ، فریادتان را بر سر ظالمانی بزنید که پا بر روی خون های مظلومان گذاشته اند و آه مستضعفان را حبس نموده اند .

به امید صبح روشن

پ ن : میتوانید جستارهایی از سخنان رهبری را پیرامون عدالت در اینجا بخوانید.

نظرات() 

صفینیسم ...

سه شنبه 13 اسفند 1392

نویسنده: علیرضا شیخ‌بابایی | طبقه بندی:عمومی، 

(فرض:) به فکر مردم بودن از اولویت های یک حکومت باید باشد ، و همینطور کمک کردن به اقشار آسیب پذیر یک جامعه هم باید توسط دستگاه حاکم مد نظر قرار گیرد و برای آن به چاره اندیشی های به اصطلاح کوتاه مدت و بلند مدت کند ؛ در این مجال به صورت مختصر به توزیع غذایی که اخیراً از سوی جمهوری اسلامی ایران.1. بین مردم انجام شده است می پردازیم.
این فرآیند را میتوان به تفکیک الف) کمی و ب) کیفی ، مورد بررسی قرار داد.(البت بصورت تیتر وار و گزیده)

الف) کمی : همانطور که مطلع هستید این سهمیه ی غذایی به سبک سهمیه هایی توزین و توزیع شد که در دوران بحران و جنگ به این طریق اجرا میشد ، سهمیه ای که هنوز ! جامعه هدف آن مشخص نیست و در هر دوره یک طیفی را هدف میگیرد ؛ سهمیه ای که نسخه ای یکسان برای خانواده ها پیچیده و برای مسئولان فرقی نمیکند خانواده هدف هفت نفره باشد یا چهار نفره به هر دوی آنها سهمیه ای برابر! تعلق خواهد گرفت ؛ سهمیه ی غذایی که آگاهانه خوراکی (اعم مقداری معین از برنج و مرغو روغن و ...) و رژِم غذایی خاصی را برای جامعه هدف خود تعیین کرده ، نکته ای که با کوچکترین انتقادی هم روبرو نشد ! اما نمیدانیم چرا !!!؟ این توزیع غذا که خود بهتر میدانید نیاز به یک مجموعه اجرایی داشت که بعضی از فروشگاه هاعاملیت این اقدام را بر عهده گرفتند و همینطور که میدانید یقیناً برای کسانی که این عاملیت را برعهده گرفته بودند هم مبلغی باید مد نظر قرار گیرد .(و مواردی دیگر که به ذهن ما نمیرسد .)

ب ) کیفی : از لحاظ کیفی هم میتوان مواردی را مد نظر قرار داد ؛ اعم از اینکه در این سهمیه ی غذایی برنجی وارداتی قرار گرفته است که در دورانی آلوده بود و مجلس پیرامون این مسئله گزارش تهیه میکرد اما در این دوره توزیع آن با کوچکترین مخالفتی روبرو نشد و یا در رابطه با توزیع دو قوطی روغن مایع هیچگونه اعتراضی صورت نگرفت که این محصول میتواند برای جامعه هدف(که معمولاً از افراد مسن و میانسال است که باید بیش از هر زمان دیگه ای بیشتر مراقب تغذیه ی این گروه بود) مشکل ایجاد کند و به خاطر ویژگیهایی (اعم از کلسترول و ...) که دارد اکثر کسانی که نتوانیتند از آن استفاده کنند آن را به بازار سیاه سپردند تا به نحوه ی دیگری از سهمیه ی غذایی سود ببرند و با پولی که دریافت میکنند رژِم غذایی مطلوب خود را تهیه نمایند ؛ یا اقلامی که تاریخ شان گذشته است.
در این رابطه میتوان موارد دیگری هم ذکر کرد که خود نیکتر میدانید.

.1. توزیع سهمیه ی غذایی را از این جهت کاری از جانب جمهوری اسلامی میدانم که هر سه قوه بر این امر اشتراک داشته و همه موافق این اقدام بودند.
پ ن 1: اصلاً دوست ندارم از این پست های دم دستی بنویسم ، ولی چه میباید کرد ، باید در تاریخ ثبت شود که اینجا چراغی روشن است.
پ ن 2 : این اقدام را بگذارید در کنار اقدامی که در زمستان 1391 صورت گرفت ، کدامیک به عدالت نزدیکتر است؟
پ ن 3 : یادمه در یک مستند دیدم که میگفت :" هرکس غذا در اختیار دارد میتواند مردم را مدیریت کند."

به امید صبح روشن

نظرات() 

حی علی تکفیر ...

شنبه 10 اسفند 1392

نویسنده: علیرضا شیخ‌بابایی | طبقه بندی:عمومی، 

میگویند برای اینکه به تثبیت جایگاه خود برسی و در دایره ی حکمرانی تو کسی قدم نگذارد باید طرفهای مقابل خود را به هر وسیله ای که شده به باد تکفیر بگیری و باید توانایی هایی که به موجب آن(طرف مقابل) بدست آمده را تعلیق کنی.
حال این اصل برای مواجهه با دولت های نهم و دهم به خوبی رعایت میشود و هر جبهه ای اعم از راست سنتی و چپ محضری ! و آقایانی که پیوند های پایدار و ناپایدار دارند به هر روشی شده به دنبال زیر سوال بردن فعالیت های دول نهم و دهم هستند ؛ که در نوشتاری نمونه ای از این اقدامات شنیع را بررسی کرده ایم.
حال شاهد اوج گرفتن حملات به سوی دولت نهم و دهم از سوی اشخاصی هستیم که حتی در دوره های نهم و دهم ریاست جمهوری دارای تریبون اختصاصی بوده و در آن دوران هم از توهین به نفر دوم مملکت ابایی نداشته اند .
نمونه ای از این اقدامات را میتوان در فعالیتهای مسیح مهاجری جستجو کرد ، که در تازه ترین نوشتار خود در روزنامه جمهوری اسلامی اظهار داشته :"در دوران 8 ساله حاكمیت دولت‌های نهم و دهم كه دوران خسران شدید كشور و انقلاب و نظام جمهوری اسلامی بود..." ؛ این شخص همانطور که بیان شد در دوران دولت نهم و دهم هم فعالیتهای رسانه ای داشته است ولی با این وجود نتوانسته است از آن دوران طلایی دل بکند ! و به خود اجازه می دهد که چنین اظهاراتی را بیان کند ، و خود را مساوی کشور،انقلاب و جمهوری اسلامی میداند و نسخه ی ویرانی را برای این مرز و بوم در 8 ساله ی گذشته میپیچد. این در حالیست که فعالین رسانه ای احمدی نژاد در دوران ریاست جمهوری محبوبشان محکوم میشدند ولی این شخص به فعالیت خود ادامه میدهد.
نمونه ی دیگر را در تازه ترین سخنرانی آقای هاشمی میتوان پیدا کرد که اظهار داشته اند :"منابع اساسی کشور در 8 سال اخیر از بین رفت." که بدون هیچ ادله ای برای مردم بیان میشود و بدون برگزاری دادگاهی مسئولان هشت ساله قبل محکوم و مورد اتهام قرار میگیرند و خدمات آنان مورد غفلت واقع میگردد.

دلیل این اقدامات هماهنگ چیست ؟ تریبون هایی که شبانه روز هجمه های سنگین خود را بر روی سر دولت های نهم و دهم میریزند به دنبال چه هستند ؟ آیا این تاریخ سازی برای نسل نوجوان و جوان کشورمان به حساب نمی آید؟ مگر غیر از اینست که اینان به دنبال تثبیت جایگاه خود میباشند ، آقایانی که به دنبال حق ! هستند از چه بیم دارند ؟ چرا منفور ساختن یک فرد که دیگر قدرتی در دستگاه حاکمیت ندارد ، انقدر با جدیت دنبال می شود ؟

به امید صبح روشن

نظرات() 

لطفاً گاز نگیرید ...

شنبه 10 اسفند 1392

نویسنده: علیرضا شیخ‌بابایی | طبقه بندی:عمومی، 

اگر اصل را بر اظهار نظر وزیر علوم بنا کنیم ، مشخص خواهد شد که مجوز فعالیت دانشگاه ایرانیان مربوط به هیئت مؤسسی است که در سال 1389 شکل گرفته و در حال حاضر این هیئت مؤسس استعفا داده و بنا بر شرایط قانونی این دانشگاه نمیتواند شعبه ای داشته باشد .
خب این مسأله ای است که مسئولان دانشگاه ایرانیان بهمراه مسئولان وزارت علوم میتوانند حل نمایند و ایرادات و مسائل پیش آمده را برطرف کنند .
در حاشیه ی این موضوع ، یعنی فعالیت دانشگاه ایرانیان که در چند روز پیش مورد توجه معاون وزارت علوم قرار گرفت ، و بیان شد که فعالیت این دانشگاه غیر قانونی است ؛ یکسری از غوغا سالار های رسانه ای برای چندمین بار جناب آقای احمدی نژاد را سیبل خود قرار داده و اقدام به تولید خبرهایی با تیتر هایی تند کردند ؛ آنچنان که گویی جنگی در گرفته و توپخانه های دو جبهه به سنگینی یکدیگر را میکوبند ! و بهتر است بگوییم بعضی ها رسالت خود را بر این باور بنا نهاده اند که وصله و پینه کردن مسائل به دولت های نهم و دهم ، و سرازیر کردن مشکلات و گرفتاریها به حساب این دوره از اوجب واجبات است و در پی بزرگ کردن مسائل و  درست کردن یک کوه دشواری ! از یک ایراد بوجود آمده هستند.
حال باید به این عزیززاده ها یادآور شد که این راهی که پیش گرفته اند جز نتیجه ای عکس برای خودتان رهاوردی ندارد .

به امید صبح روشن

نظرات() 

تفرق از فعل و دعوا بر سر هیچ و پوچ ...

سه شنبه 6 اسفند 1392

نویسنده: علیرضا شیخ‌بابایی | طبقه بندی:عمومی، چند رسانه ای، 

تنها با گذشت هشت-نه ماه از اتمام دوران دولت دهم رسانه های حامی جریان حاکم طی اقدام های بی سابقه ای در تاریخ زنده و حی کشورمان دست برده و واقعیتها را وارونه جلوه میدهند ؛ در تازه ترین نمونه از این دست اقدامات میتوان به انتشار خبری با عنوان "خبرگزاری فارس با رسانه‌ های بیگانه "هم خبر" شد!" در سایت پارسینه اشاره نمود که نگارنده مطلب مزبور در سایت پارسینه مدعی شده است که اخبار اعتراضات اجتماعی در دوران ریاست جمهوری جناب آقای دکتر محمود احمدی نژاد بلوکه می شد و رسانه هایی که اقدام به نشر این اخبار مینمودند از سوی روزنامه ی وزین ! کیهان و خبرگزاری وزین تر از کیهان ! یعنی خبرگزاری فارس به رسانه های هم سوی دشمن و ضد انقلاب متهم می شدند ؛ این در حالیست که با یک جستجوی ساده اینترنتی نتایجی بالغ بر 14 میلیون نمونه اعتراضات ، در دوران احمدی نژاد بدست می آید که خلاف خبر پارسینه را ثابت می نماید . 
همچنین در خبر یاد شده در سایت پارسینه ، در اقدامی بی سابقه رسانه هایی همچون کیهان و فارس نیوز را همسو با جریان دولت وقت میداند ، در حالیکه همه ما رفتار شنیع خبرنگار فارس در نشست خبری دکتر محمود احمدی نژاد با خبرنگاران را از یاد نبرده ایم ، نشستی که در آن خبرنگار فارس به تندی و طلبکارانه با منتخب مردم سخن گفت و نشان از عقبه ی مسموم فکری این رسانه میداد.
حال باید از این  حاشیه ها گذشت ، و به اصل و واقعیت یعنی درگذشت یکی از هموطنانمان توجه نماییم ، اتفاقی که بسیار ناگوار بوده و بدون شک دل همه ی ما را غمگین نموده است ، اتفاقی که ما اعتقاد داریم نباید در کشور ما (نه تنها در کشور ما بلکه در تمام دنیا) بوقوع بپیوندد ؛ و ما از این ناراحتیم که برای کسانی که در فتنه 88  (به هر نحو) جان خود را از دست داده اند مراسم یادبود برگزار می شود و مردم از هویت جانباختگان مطلع میگردند ، اما در این مورد کسی از هویت فردی که اقدام به خودسوزی کرده است خبری ندارد ، چه رسد به اینکه در مراسم تدفین یا یادبود آن شخص شرکت نماید.
 

پ ن : مردی که صدای مردم را می شنید رفته است.


به امید صبح روشن

نظرات() 

مهاتمایی برای تمام فصول ...

سه شنبه 6 اسفند 1392

نویسنده: علیرضا شیخ‌بابایی | طبقه بندی:عمومی، چند رسانه ای، 

گاندی با اقدامات خود چگونه برای مردم بودن را به همگان یاد داد ؛ اینکه حرف فقط حرف مردم و استقلال آنها باشد ، شاید گاندی میتوانست با پوشیدن لباسهای شیک و خوردن غذای خوب در طبقه ی حاکم وقت جایی برای خود دست و پا کند ؛ اما رویه ای برخلاف آن را در پیش رو  گرفت مانند اغلب مردمش لباس پوشید و غذایش را کم کرد و زیاد به خودش نمی رسید ؛ اما با آن رویکرد انقلابی را بنیان نهاد که همگان را انگشت به دهان گذاشت.
برای مردم بودن ، با مردم بودن ، جدا از آن که انسان غذای خوب بخورد یا نخورد و یا لباس اعیانی بپوشد یا نپوشد ؛ قدرتی به انسان میدهد که با آن میتوان حقایق را جست و برای احقاق آنها تلاش نمود نه برای تأمین منافع طبقه ای خاص از مردم عبور کرد.
 . 

به امید صبح روشن

نظرات() 

← درباره وبلاگمدیر وبلاگ : علیرضا شیخ‌بابایی

← لینکدونی

← طبقه بندی

← آرشیو

← لینکستان


← آخرین پستها

← نویسندگان

 • علیرضا شیخ‌بابایی

  (147)

← ابر برچسبها

← آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :